LG Kaplama Nasıl Uygulanır?

68 0

Son zamanlarda özellikle telefon sektöründe çıkartmış olduğu sıra dışı modelleri ile adından söz ettiren LG kaplama yapılma oranları oldukça yüksektir.Satın almış olduğunuz telefonlarınızın daha temiz kullanılabilmesi için uygulanan yöntemlerden en önemlisi telefon kaplamadır. 360° uygulanmasından dolayı dış etmenlere karşı tam koruma sağlayan kaplamalar telefonlarınızın çizilmelerini veya deforme olmalarını engelleyecektir. Aynı zamanda birbirinden farklı yüzlerce model ve renk seçenekleri ile telefonlarınızın daha farklı görünmelerini sağlayabilirsiniz. Kendi tarzınızı en iyi şekilde yansıtacak olan kaplama modelini bulmak çok fazla olan seçeneklerden zor olmayacaktır. Her renk ve modelde üretilen telefon kaplamalarından sizin için en uygununu bu şekilde bulabilirsiniz.

LG Kaplama Nasıl Uygulanır?

Öncelikle kaplama yapabilmek için uygulama yapılacak alanın çok iyi temizlenmiş olması gerekmektedir. Toz veya kir kalan alanların üzerilerine yapılacak olan kaplamalar bu alanlarda balonlaşma yapacağından kötü bir görüntü oluşturacaktır. Kaliteli ve nefes alabilen kaplamayı tercih ettiğinizde bu sorunu bir nebze de olsa çözmüş olabilirsiniz. Çünkü siz ne kadar dikkat ederseniz edin uygun bir ortamda bu işi yapmaya çalışmıyorsanız toz zerrecikleri telefonunuzun üzerine konacaktır.

LG G6 Deri Kaplama
LG G6 Deri Kaplama

Nefes alabilen mikro delikli modelleri tercih etmenin bir diğer avantajı da telefonlarınızın ısınma durumlarında nefes alabilecekleri için daha kısa sürede soğuyabilmeleridir. Aksi taktirde daha fazla ısınarak hem yapmış olduğunuz kaplamaya hem de telefonunuzun işlemcisine zarar verebilirsiniz. Temizleme işleminin tamamlanmasının ardından LG kaplamalarının malzemesi düzgünce hizalanarak telefonunuzun ön ve arka yüzlerine yapıştırılabilir. Düz yüzeylerin yapıştırılma işlemi sona erdikten sonra en zor ve önem verilmesi gereken kenarlar, yanlar ve üst, alt kısımların yapıştırılması kalır. Bu işlemin düzgün yapılabilmesi için oldukça dikkatli davranılmalıdır. Aksi taktirde kaplama yapmak için verdiğiniz bütün emekler boşa gidebilir. Unutulmamalıdır ki kaplama yapılacak malzeme oldukça hassastır. Bu nedenle uygulama yaparken kopmaması için çok sert çekilmemesi gerekmektedir. Hassas ve küçük hareketlerle kaplamanızı yapıştırarak ilerleyecek ve köşelerin yapıştırılması için de saç kurutma makinesi ile kaplamayı ısıtarak uygulamanız gerekecektir. Bu işlem de tamamlandıktan sonra LG kaplama işinizi başarıyla bitirdiniz demektir. Telefon kaplama nasıl yapılır makalemizi de okuyarak telefonunuzu kaplayabilirsiniz.

Bir cevap yazın