Telefon kaplama hakkında merak ettikleriniz..

94 1

Ülkemizde yeni yeni ortaya çıkan, hakkında çok fazla sorular sorulan ve merak edilen telefon kaplama hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz.

  • Telefon kaplama nedir?

Telefon kaplama bildiğimiz ve kullandığımız kılıf değildir. Çok farklıdır. Kılıflar genelde cihazınınız hatlarını kalınlaştıran aksesuarlardır. Ama kaplama ise tam tersine cihazınızın hatlarını bozmadan, neredeyse orjinal ölçüsünü korumanıza yardımcı olan aksesuarlardandır. Genelde sticker, folyo vs gibi isimlerde kullanılabilir ancak ürün kalitesine göre değişkenlik gösterir.

  • Telefon kaplama telefonumu korur mu?

Bugüne kadar kullandığınız kalın kılıflardaki gibi telefonunuzun korunmasını beklemeyin. Çünkü kaplama cihazınızı saran bir malzemedir. Kılıf gibi değildir. Bu sebeple kaplamalar; çizilmelere, küçük darbelere ve toza karşı koruma sağlar.

  • Telefon kaplamayı kimler tercih eder?

Kılıf kullanmaktan sıkıldıysanız, listenin en başındasınız demektir. Çünkü cihazınızın tasarımını tamamiyle hissedebilirsiniz. Telefonunuzun kasasında ezik, çizik ya da deformasyon varsa telefon kaplama tam size göre. Yapacağınız kaplama ile tüm bu kötü görütünyü kamufle edebilir yepyeni bir telefona sahip olma hissine tekrar kavuşabilirsiniz..

Telefon Kaplama
Samsung S9 Plus Kaplama
  • Kaplamayı kendim yapabilir miyim?

Merak etmeyin, uygulama yapmak için uzman olmanıza gerek yok. Panik yapmayın yeter 🙂 Kaplama yaptığınız cihazın herhangi bir noktasını kendinize referans alıp uygulamaya başlayın. Öncelikle cihazınızı temizlemeyi unutmayın. Bu işlem için bir çok video bulunmaktadır. Her cihazın kaplaması aynı değil belki ama uygulama mantığı hepsinde aynıdır. Uygulama videolarını izlemek için tıklayın.


 

  • Kaplamayı yanlış ya da yamuk yaptım ne yapabilirim?

Bu soru satın aldığınız kaplama kalitesine göre farklı cevaplar çıkarır. Kaplamanız kaliteli ise sorun yok, tekrar tekrar yapıştırılıp sökülebilir ama bu süreç aynı zaman dilimi içerisinde olmalıdır. Uygulamayı yaptınız diyelim, 2 gün sonra yamuk olduğunun farkına varırsanız biraz sıkınıtılı bir durum demektir 🙂 Bu sebeple aynı zaman dilimi içinde söküp tekrar düzgün hizalayın derim. Diğer bir cevap, aldığınız kaplama kalitesiz, ya da reklamcıların kullandığı ince basit folyo vs gibi bir ürün ise o zaman gerçek sıkıntı ile karşı karşıyasınız demektir. Yanlış yapıştırdığınızda tekrar sökmek istediğinizde malzemenin yamulduğunu hatta büzüştüğünü göreceksiniz. O sebeple satın alacağınız kaplamanın kaliteli olması kullanmaya başlamadan önce uygulama esnasında bile önemlidir.

Telefon Kaplama
Note 8 Kaplama
  • Kaplamanın kaliteli olup olmadığını nasıl anlarım?

Bu soruda ne desek boş. Satın aldığınız firmanın güvenilirliği ile alakalı bir durum. Öncelikle irtibat bilgileri, adresi, telefon numarası ve bir web sitesi olan firmadan alışveriş yapmanız menfaatinizedir. Çünkü aradığınız zaman ulaşılabilir bir firma bulmak her müşterinin hakkıdır. Ayrıca size gelen kaplamanın arka kısmına bakarakda hangi markaya ait olduğunu anlayabilirsiniz. Ya da ürünü üreten firmanın ambalajı, etiketi size doğru bilgiyi verecektir.

  • Kaplamayı sökersem iz ya da leke kalır mı?

Bu da yine kaplama kalitesi ile alakalı bir durum. Kaliteli kaplamalarda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Dilediğiniz zaman çıkarabilirsiniz. Ama basit bir folyo vs gibi bir ürün kullandıysanız, çıkarmak istediğinizde telefonun üzerinde kalan yapışkanları sonrasında temizlemek için az uğraşırsınız 🙂

Ara ara yazılarımıza devam edeceğiz. Şimdilik bu kadar.

Sormak istediğiniz her konuda bize ulaşmaktan çekinmeyin.

1 Yorum

  1. Telefonu darbelerden ne derce korur sıradan kılıflar kadar etkilimi?
    Teşekkürler.

Bir cevap yazın