Telefon Kaplama Nedir ve Nasıl Yapılır?

86 0

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni oluşan sektörlerden birisi de telefon kaplama oldu. Telefonunuza uygulayacağınız kaplamalar ile farklı telefonlara sahip olmanız mümkün.

Bütün telefon modelleri için oluşturulan telefon kaplamaları ile yeni bir telefona sahip olmanız mümkün. Farklı model ve renklerle yapılabilen, hayal gücüyle oluşturulmuş olan sınırsız seçeneğe sahiptir. Bir çok malzemeden yapılan telefon kaplamalarının uygulaması da yapısı sayesinde oldukça kolaydır.

Telefon Kaplama Nasıl Yapılır?

Satın alacağınız telefon kaplama içerisinde kaplamanın nasıl uygulanacağının talimatları bulunmaktadır. Öncelikli olarak kaplama yapacağınız yüzeyin temizlenmesi ve kurulanması gerekmektedir. Islak mendil yardımıyla telefonunuzun arka ve ön yüzünü iyice sildikten sonra kurulamak için kutunun içinden çıkan micro fiber bez yardımı ile silebilirsiniz. 360° telefon kaplamalarının en büyük özelliği telefonunuzu tamamen sarıyor olmasıdır.

Silme işleminin tamamlanmasından sonra ön veya arka yüzün kaplaması dikkatlice yerleştirilmelidir. Düzgün yapılabilmesi için kaplama ile telefonunuzu birleştireceğiniz noktaların tam anlamıyla denk gelmesi gerekmektedir. Arka yüzün kaplamasını yapacağınız zaman kamerayı referans alarak yapıştırabilirsiniz. Ön ve arka yüzün kaplamasını yaptıktan sonra köşe kısımlarının daha iyi yapışabilmesi için fön makinesi ya da saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz. Köşe kısımlarını biraz ısıtarak parmağınızla kaplamaya telefonunuzun formunu verebilirsiniz. Burada özellikle dikkat edilmesi gereken şey telefonunuza fön makinesinin çok tutulmamasıdır. Uzun süre tutulduğunda hem kaplama malzemesi çok ısınacağından erime gerçekleşebilir hem de telefonunuzun aşırı ısınmasından dolayı teknik sorunlar yaşayabileceksiniz. Bu şekilde oldukça kolay bir şekilde uygulanabilecek olan telefon kaplama malzemeleri ile istediğiniz renklere sahip olabilirsiniz.

Uygulama Videolarını İzlemek İçin Tıklayın.

iPhone X Kırmızı Kamuflaj Kaplama
iPhone X Kırmızı Kamuflaj Kaplama

Beğenerek almış olduğunuz telefonlarınızdan zamanla sıkılmanız oldukça normaldir. Büyük paralar harcayarak satın aldığınız telefonları gayet düşük maliyetlerle yenilemeniz telefon kaplama ile mümkündür. Uygulandığı yüzeye herhangi bir zarar vermeden uygulanan telefon kaplamalar yapıları sayesinde sürekli olarak değiştirilebilmenize imkan vermektedir. Uzun süreler sorun yaşamadan kullanabileceğiniz kaplamaları değiştirmek istediğinizde yine uygulandığı yüzeye zarar vermeden sökülerek yenisi ile değiştirilebilmektedir.

Kullanılan telefon kaplama ile telefonlarınızın çizilmesini ve boyalarının aşınmasını önlemiş olacaksınız. Görüntünün yanı sıra sağlayacağınız bu fayda ile de daha uzun süre telefon kullanımını sağlamış olacaksınız.

Uygulama Videolarını İzlemek İçin Tıklayın.

 

Bir cevap yazın